Proces projektowania kuchni krok po kroku:

1. Zmierz pomieszczenie, rysunek przedstaw z lotu ptaka.

2. Naszkicuj swoją kuchnię z planowaną pozycją mebli i urządzeń. Uwzględnij również rozmieszczenie szafek górnych.

3. Wybierz preferowany styl górnych szafek.

4. Wybierz odpowiadające Ci urządzenia AGD.

5. Wybierz rodzaj podłóg, blatów, materiałów nad blatem.

6. Wybierz rodzaj oświetlenia, kolory ścian, mebli, dodatków

Jak zaprojektowac kuchnie krok po kroku, projektowanie kuchni, Studio Kuchni, meble kuchenne na zamówienie, sklep z meblami

Od czego zacząć?


Radzę Ci zacząć od rozplanowana układu mebli. Dobór materiału z jakiego będą wykonane w znacznym stopniu określi jaki procent budżetu zajmą i jaki zostanie na pozostałe materiały w kuchni.

Gdy będziesz miał ustalony rodzaj mebli, możesz przejść do wyboru podłogi, blatów, materiałów na ścianę nad blatem. Każdy z tych elementów zmieniaj po kolei, po tym jak masz wybrany poprzedni. Jak wybierzesz jedną rzecz, przejdź do kolejnej, np. Po ustaleniu mebli dobieraj podłogę. Dobór po kolei pozwoli uniknąć Ci zagubienia się w mnogości dostępnych opcji do wyboru. Na samym końcu dobierz kolor ścian.

Jak spojrzeć okiem projektanta?

Mogłeś już wcześniej przeglądać w internecie lub gazetach zdjęcia przykładowych kuchni. Jeśli tego nie zrobiłeś, powinieneś to zrobić. To najprostszy sposób na wyszukanie elementów kuchni, które najbardziej będzie Ci odpowiadać. Z każdego zdjęcia możesz zapożyczyć coś innego, od podłogi, po rodzaj mebli. Daj się ponieść fantazji i w pełni dostosuj elementy do swojego pomieszczenia, zmieniając każdy z nich. Możesz wykonać spis ‘listę życzeń’ z poszczególnymi elementami, takimi jak rodzaj podłogi.

Sekret projektantów, jak tworzą i trzymają się wizji?

Możesz poszczególne zdjęcia, próbki, wzorniki, wycinki z gazet zestawiać ze sobą by stworzyć swoją ulubioną kombinację. Podobne możliwości dają programy komputerowe do projektowania wnętrz oraz kuchni na wymiar. Zestawiając wszystko ze sobą możesz o wiele łatwiej dokonać wyboru. Podczas takich porównań możesz również zasięgnąć opinii partnera lub przyjaciela.

Zbieraj próbki materiałów. Możesz próbki zabrać do sklepu, by porównać z innymi materiałami.

Gdy będziesz miał zebrane zestawienie próbek materiałów, które chcesz wykorzystać w kuchni, połóż je przed sobą i zmieniaj tworząc preferowane połączenie. Będziesz zaskoczony o ile łatwiej korzystając z tej metody, jest ci eliminować poszczególne materiały. Jeśli zestawiasz poszczególne elementy w programie komputerowym, pamiętaj że inaczej wyglądają kolory na monitorze, a inaczej w rzeczywistości. Zawsze patrz na próbki, by uniknąć przykrych rozczarowań. Jeśli natomiast planujesz zaprojektować kuchnię w stylu angielskim, koniecznie kliknij tutaj i dowiedz się więcej o kuchniach angielskich.


Tagi: Jak projektować kuchnie, projektowanie kuchni, od czego zacząć, kuchnie na wymiar, meble kuchenne na zamówienie, kuchnie do zabudowy, Studio Kuchni, jak zaprojektować małą kuchnie, jak zaprojektowac kuchnie na wymiar, jak zaprojektować funkcjonalną kuchnię, jak zaprojektować kuchnię program, jak zaprojektować kuchnię z salonem, jak zaprojektować kuchnię w bloku, jak zaprojektować kuchnię, kuchnie na wymiar cennik, kuchnie na wymiar ceny, meble na zamówienie, jak samemu urządzić kuchnię