Przestronna francuska kuchnia z wyspą

Modnym rozwiązaniem jest tworzenie kuchni na otwartym planie, nawet tych w klasycznym francuskim stylu. Mamy tutaj świetny przykład jak umiejętnie wkomponować pomieszczenie kuchenne do pokoju dziennego. Płynnie przechodzi ono do niego, choćby za sprawą wykonania mebli pokojowych w takim samym stylu. Przykładem jest wysoka szafa, czy też duży kredens, a nawet dwuskrzydłowe drzwi do pomieszczenia. Jest to dowodem na to, że obecnie kuchnie to nie tylko miejsce do gotowania, ale reprezentacyjne pomieszczenie z meblami o świetnym wyglądzie połączonym z użytecznymi tradycyjnymi funkcjami. Tutaj duża wyspa kuchenna przebiega prawie przez całą szerokość pomieszczenia, tworząc jego centralny punkt. Pod nią z obu stron znalazło się miejsce na szafki, oraz piekarnik. Po środku znalazł się pomocniczy zlewozmywak, przydatny przy gotowaniu w pobliżu pieca.

Wielofunkcyjny piec i okap wkomponowane zostały w zabudowę meblową.

Jest ona wysoka, po obu stronach posiada masywne wsporniki rzeźbione w drewnie. Znalazło się również miejsce na dwie przeszklone szafki, poniżej których ułożony jest pionowy rząd szuflad. Dzięki temu gotując wszystkie przyprawy mamy zawsze pod ręką. Takie rozwiązanie gwarantuje wygodę przy gotowaniu we francuskiej kuchni. Podobnie jak duża liczba szafek dodatkowo jeszcze wyposażonych w akcesoria zwiększające ich użyteczność. Ciekawymi są chociażby wkłady ma sztućce do szuflad.

Podobnie jak liczny blat roboczy dookoła. Przebiega on wzdłuż wszystkich części mebli.

Przy jednej ścianie i na wyspie kuchennej blat jest drewniany. Pod ścianą z okapem znajdziemy czarny granitowy blat kuchenny. Taki sam jest również na ścianie. Takie rozwiązanie jest praktyczne ponieważ oprócz wspaniałego wyglądu, jest również odporne na wysokie temperatury czy zabrudzenia. wsporniki, czy nawet sam układ pomieszczenia.

Podobne projekty:

klasyczne_meble_kuchenne_1

Ponadczasowa forma klasycznej, zdobionej kuchni

Ponadczasowa forma klasycznej, zdobionej kuchni Piękna i ponadczasowa francuska kuchnia wykonane z...

Ponadczasowa elegancja francuskiego stylu

Ponadczasowa elegancja francuskiego stylu Dobrze widoczna jest monumentalna zabudowa nad piecem z...
Ponadczasowa wiktoriańska kuchnia 1

Ponadczasowa wiktoriańska kuchnia

Ponadczasowa wiktoriańska kuchnia Nie jest łatwo stworzyć klasyczną, ponadczasową kuchnie....
klasyczne_meble_kuchenne_1

Ponadczasowa forma klasycznej, zdobionej kuchni

Ponadczasowa forma klasycznej, zdobionej kuchni Piękna i ponadczasowa francuska kuchnia wykonane z...