Pomieszczenie składa się z dwóch części niczym w tradycyjnej angielskiej kuchni.

Jadalni z okrągłym stolikiem oraz z właściwego pomieszczenia kuchennego. Łączy je jeden rząd mebli połączonych tym samym blatem z granitu. Kiedyś jadalnia była osobnym pomieszczeniem, które służyło wyłącznie spożywaniu posiłków. Obecnie kuchnie są na tyle reprezentatywne, a ich rola tak bardzo wzrosła, że w zasadzie pełnią rolę centrum całego domu. Organizuje się tutaj przyjęcia i obiady, czy też gotuje wspólnie z najbliższymi. Z pewnością to pomieszczenie będzie w pełni sprzyjać tego typu działaniom. Pomoże w tym piękny stolik, który jest idealny by napić się przy nim kawy czy zjeść śniadanie. Z łatwością pomieści cztery osoby, a obok niego na ścianie zawieszony został telewizor. Pod nim są meble takie same jak kuchenne, jednak pełniące rolę tych do pokoju dziennego. Świadczy o tym wysokiej jakości zarówno forma jak i materiał z których wykonane są meble. W niczym nie przypominają one nudnych, przewidywalnych, i wyłącznie praktycznych brył. Możemy w nich przechowywać dowolne rzeczy, nawet urządzenia elektroniczne.

Środkowa część pomieszczenia to wyspa kuchenna, nad nią zawieszony jest ozdobny żyrandol.

Oświetla on całe pomieszczenie, a przy tym rewelacyjnie wygląda. Przyciąga on spojrzenie, świetnie pasuje do jasnych mebli. Podkreśla ich dostojny wygląd. Blat jest odpowiednio zaimpregnowany aby podkreślić naturalne sęki. Jest on gruby, krawędzie posiadają obłe kształty, a wykonany jest z litego drewna. Pod spodem z dwóch stron znajdziemy szafki oraz piekarnik w zabudowie. Po czterech stronach umieszczone są także wsporniki podpierające blat. Wyrzeźbione zostały do odpowiedniego kształtu nawiązującego pod pozostałych mebli. Wyspa ma szereg zalet, zwłaszcza w angielskiej kuchni. Zapewnia ona przestrzeń do gotowania, możemy też przechowywać w niej różne rzeczy. Znacznie zwiększa to dostępną przestrzeń.

Obok jest zabudowana lodówka z kostkarką do lodu. Następnie ściana z narożnym układem mebli.

Zaczyna się od zlewozmywaka z ceramiki, wkomponowanego w granitowy blat. Powyżej jest ociekacz w zawieszone na ścianie szafce. Podwyższona jest ona dodatkowo listwą ozdobną. Dalej jest piec wielofunkcyjny oraz okap w zabudowie. Wszystkie meble posiadają rzeźbione listwy dekoracyjne co czyni je bardziej wysokimi. Wewnętrzna zabudowa okapu wyłożona jest ozdobnym granitem bardzo odpornym na wysokie temperatury. Całość jest przykładem na to, jak można sprawnie połączyć funkcję jadalni oraz klasycznej kuchni. Przy tym maksymalnie wykorzystując walory, oraz specyfikację pomieszczenia wraz z wszystkimi oknami i drzwiami.

Podobne projekty:

Znakomita zdobiona kuchnia francuska

Znakomita zdobiona kuchnia francuska Jasny kolor malowania drewna idealnie podkreśla jego...

Znakomita angielska kuchnia

Znakomita angielska kuchnia   Staranność i perfekcję widać na każdym kroku. Wszystkie...
Piękna francuska kuchnia w domu jednorodzinnym - 3

Piękna francuska kuchnia w domu jednorodzinnym

Piękna francuska kuchnia w domu jednorodzinnym Pewnie wzory i układy francuskich kuchni są...

Rewelacyjna angielska kuchnia w atrakcyjnym kształcie

Pomieszczenie składa się z dwóch części niczym w tradycyjnej angielskiej kuchni. Jadalni z...