Rozwiązania dla małej kuchni

Prawie każda kuchnia ma wady, które mogą być zmienione by uczynić miejsce bardziej funkcjonalnym. Jakkolwiek, największym wyzwaniem jest zmieniać rzeczy w małej kuchni. Jeśli masz ograniczony budżet lub ograniczenia architektoniczne i musisz pracować z tym, do czego masz dostęp, istnieje kilka rozwiązań dla Ciebie.

Urządzenia w kuchni na wymiar:

Mała kuchnia nie oznacza małego zlewozmywaka, jeśli gotujesz, wybierz na tyle duży by spokojnie móc włożyć tam garnek z warzywami. Stalowe zlewozmywaki są obecnie najczęściej stosowane. Pasują zarówno do kuchni nowoczesnej, jak i do kuchni klasycznej.

Zabudowana mikrofala, lodówka, piekarnik, sprawią, że kuchnia będzie wydawała się mniej zatłoczona.

Blat kuchenny w kuchniach na zamówienie:

Nawet w bardzo dużej kuchni będzie pracować się źle, jeśli nie będzie wystarczająco dużo blatu roboczego. W swojej małej kuchni staraj się umieścić blat roboczy wszędzie tam gdzie jest to możliwe i gdzie nie ma urządzeń. Granit, marmur, stal nierdzewna, to stosunkowo drogie rozwiązania. Najtańszy i najpopularniejszy jest blat z płyty meblowej i laminatu.

Miejsce na przechowywanie, akcesoria kuchenne:

Planując małą kuchnię umieść tam tyle szafek, ile jest to możliwe. Pamiętaj o rozlokowaniu szafek na przechowywanie obok poszczególnych miejsc, na przykład głębokie szafki na talerze obok zmywarki, a przy piekarniku szuflady.

Pamiętaj również o akcesoriach. Wysuwane kosze cargo, kosze obrotowe w szafkach narożnych i systemy podziału szuflad sprawią, że w kuchni przechowasz kilka razy więcej rzeczy niż dotychczas.

Oświetlenie do małej kuchni:

Często pomijanym elementem jest oświetlenie. To błąd, zapewnij sobie dobre oświetlenie blatu spod górnych szafek, oraz lampę na środku sufitu kuchni, nawet kuchni industrialnej.