Rustykalne detale oraz klasyczna elegancja

W dobrze zaprojektowanej angielskiej kuchni gotować będziemy komfortowo i wygodnie, a jej wygląd zachwyci wszystkich gości naszego domu. Oczywiście powinien być także przytulny i gościnny. Tak jest i tutaj, a elementem tworzącym taką atmosferę jest obrus w kratkę. Do tego samego wzoru nawiązują zasłony i fotel. Ożywia on wnętrze i przełamuje jednostajny biały kolor mebli kuchennych. Dobrze współgra on z innymi dekoracjami takimi jak dwa żyrandole. Oświetlenie to zapewnia świetną grę światłem, dobrze poprawiając widoczność w pomieszczeniu. Pomagają w tym także lampki pod szafkami i te we wnętrzu szafek przeszkolonych. Dzięki nim możemy podkreślić wnętrze szafki i tam również umieścić coś co jest dla nas wyjątkowe. Ogromną ilość światła dziennego zapewniają także duże okna wraz z drzwiami prowadzącymi na taras.

Wzornictwo mebli jest proste, mają one kształt ramki na wzór tradycyjnych angielskich kuchni z wyspą.

 Dodatkowo miejscami udekorowane są wspornikami o wyjątkowej formie. Na górze znajdziemy natomiast listwę ozdobną. Na dolnej części mebli są kolumny umieszczone po obu stronach piekarnika. Jasna kolorystyka dobrze podkreśla interesujące wzornictwo i skupia wzrok na najważniejszych dodatkach. Ściana nad piecem pokryta jest glazurą o ciekawym wzorze. Ten sam wzór pojawia się na ścianach przy blacie. Blat wykonany jest z czarnego granitu, wygodnego w użytkowaniu i łatwego w utrzymaniu czystości. Jest on bardzo wytrzymały i spokojnie przetrwa kilkadziesiąt lat. Do tego jest ponadczasowy ponieważ nigdy nie wychodzi z mody.

Podobnie jak drewno z którego wykonana jest pozostała część mebli.

 Z tego samego materiału wykonano nawet ociekacz do mebli i wkomponowano go umiejętnie w zabudowę. Dzięki temu zmywanie naczyń będzie bardziej przyjemne. Choć oczywiście znalazła się tutaj także zmywarka, która podobnie jak elektryczny piekarnik została wbudowana w meble.

Podobne projekty:

klasyczne_meble_kuchenne_styl_angielski_na_zamowienie_1

Drewniana wyspa oraz ponadczasowa biel w tradycyjnej kuchni

Drewniana wyspa oraz ponadczasowa biel w tradycyjnej kuchni Całość sprawia wrażenie zarówno...
Eleganckie połączenie we Francuskiej Kuchni 3

Eleganckie połączenie we Francuskiej Kuchni

Eleganckie połączenie we Francuskiej Kuchni Bardzo często klasyczne kuchnie wykonywane są w...
Nowoczesna architektura kuchni 1

Nowoczesna architektura kuchni

Nowoczesna architektura kuchni Coraz częściej kuchnia przestaje być osobnym pomieszczeniem, a...
Naturalne piękno dębu w kuchni 1

Naturalne piękno dębu w kuchni

Naturalne piękno dębu w kuchni Nowoczesne kuchnie słyną z prostych brył i niezwykle modnych w...