Rustykalne detale oraz klasyczna elegancja

W dobrze zaprojektowanej angielskiej kuchni gotować będziemy komfortowo i wygodnie, a jej wygląd zachwyci wszystkich gości naszego domu. Oczywiście powinien być także przytulny i gościnny. Tak jest i tutaj, a elementem tworzącym taką atmosferę jest obrus w kratkę. Do tego samego wzoru nawiązują zasłony i fotel. Ożywia on wnętrze i przełamuje jednostajny biały kolor mebli kuchennych. Dobrze współgra on z innymi dekoracjami takimi jak dwa żyrandole. Oświetlenie to zapewnia świetną grę światłem, dobrze poprawiając widoczność w pomieszczeniu. Pomagają w tym także lampki pod szafkami i te we wnętrzu szafek przeszkolonych. Dzięki nim możemy podkreślić wnętrze szafki i tam również umieścić coś co jest dla nas wyjątkowe. Ogromną ilość światła dziennego zapewniają także duże okna wraz z drzwiami prowadzącymi na taras.

Wzornictwo mebli jest proste, mają one kształt ramki na wzór tradycyjnych angielskich kuchni z wyspą.

 Dodatkowo miejscami udekorowane są wspornikami o wyjątkowej formie. Na górze znajdziemy natomiast listwę ozdobną. Na dolnej części mebli są kolumny umieszczone po obu stronach piekarnika. Jasna kolorystyka dobrze podkreśla interesujące wzornictwo i skupia wzrok na najważniejszych dodatkach. Ściana nad piecem pokryta jest glazurą o ciekawym wzorze. Ten sam wzór pojawia się na ścianach przy blacie. Blat wykonany jest z czarnego granitu, wygodnego w użytkowaniu i łatwego w utrzymaniu czystości. Jest on bardzo wytrzymały i spokojnie przetrwa kilkadziesiąt lat. Do tego jest ponadczasowy ponieważ nigdy nie wychodzi z mody.

Podobnie jak drewno z którego wykonana jest pozostała część mebli.

 Z tego samego materiału wykonano nawet ociekacz do mebli i wkomponowano go umiejętnie w zabudowę. Dzięki temu zmywanie naczyń będzie bardziej przyjemne. Choć oczywiście znalazła się tutaj także zmywarka, która podobnie jak elektryczny piekarnik została wbudowana w meble.

Podobne projekty:

Znakomita angielska kuchnia

Znakomita angielska kuchnia   Staranność i perfekcję widać na każdym kroku. Wszystkie...

Przestronna biała kuchnia we francuskim stylu.

Przestronna biała kuchnia we francuskim stylu. Zaprojektowana jest w ponadczasowy sposób. Układ...
Modny granit w naturalnej kuchni 1

Modny granit w naturalnej kuchni

Modny granit w naturalnej kuchni     Niezwykle nowoczesne, choć przy tym wyważone...
elegancka_otwarta_kuchnia_1.jpg

Elegancka otwarta kuchnia

Elegancka otwarta kuchnia Charakterystyczna zieleń przeplata się z drewnianymi akcentami. Tworzy...