Rustykalne detale oraz klasyczna elegancja

W dobrze zaprojektowanej angielskiej kuchni gotować będziemy komfortowo i wygodnie, a jej wygląd zachwyci wszystkich gości naszego domu. Oczywiście powinien być także przytulny i gościnny. Tak jest i tutaj, a elementem tworzącym taką atmosferę jest obrus w kratkę. Do tego samego wzoru nawiązują zasłony i fotel. Ożywia on wnętrze i przełamuje jednostajny biały kolor mebli kuchennych. Dobrze współgra on z innymi dekoracjami takimi jak dwa żyrandole. Oświetlenie to zapewnia świetną grę światłem, dobrze poprawiając widoczność w pomieszczeniu. Pomagają w tym także lampki pod szafkami i te we wnętrzu szafek przeszkolonych. Dzięki nim możemy podkreślić wnętrze szafki i tam również umieścić coś co jest dla nas wyjątkowe. Ogromną ilość światła dziennego zapewniają także duże okna wraz z drzwiami prowadzącymi na taras.

Wzornictwo mebli jest proste, mają one kształt ramki na wzór tradycyjnych angielskich kuchni z wyspą.

 Dodatkowo miejscami udekorowane są wspornikami o wyjątkowej formie. Na górze znajdziemy natomiast listwę ozdobną. Na dolnej części mebli są kolumny umieszczone po obu stronach piekarnika. Jasna kolorystyka dobrze podkreśla interesujące wzornictwo i skupia wzrok na najważniejszych dodatkach. Ściana nad piecem pokryta jest glazurą o ciekawym wzorze. Ten sam wzór pojawia się na ścianach przy blacie. Blat wykonany jest z czarnego granitu, wygodnego w użytkowaniu i łatwego w utrzymaniu czystości. Jest on bardzo wytrzymały i spokojnie przetrwa kilkadziesiąt lat. Do tego jest ponadczasowy ponieważ nigdy nie wychodzi z mody.

Podobnie jak drewno z którego wykonana jest pozostała część mebli.

 Z tego samego materiału wykonano nawet ociekacz do mebli i wkomponowano go umiejętnie w zabudowę. Dzięki temu zmywanie naczyń będzie bardziej przyjemne. Choć oczywiście znalazła się tutaj także zmywarka, która podobnie jak elektryczny piekarnik została wbudowana w meble.

Podobne projekty:

Kremowa angielska kuchnia 1

Kremowa angielska kuchnia

Kremowa angielska kuchnia To co charakteryzuje klasyczne kuchnie to najczęściej jasna lub kremowa...
Eleganckie połączenie we Francuskiej Kuchni 3

Eleganckie połączenie we Francuskiej Kuchni

Eleganckie połączenie we Francuskiej Kuchni Bardzo często klasyczne kuchnie wykonywane są w...

Tradycyjna prowansalska kuchnia

Tradycyjna prowansalska kuchnia Nie wszystkie angielskie kuchnie muszą być białe czy o jasnych...
Przestronna nowoczesna kuchnia 3

Przestronna nowoczesna kuchnia

Przestronna nowoczesna kuchnia Pierwszą rzeczą która przyciąga wzrok, jest wielopoziomowa wyspa...