Bardzo łatwo jest wpaść w pułapkę nudnego i sztucznego zaprojektowania kuchni. Często mamy tendencje do trzymania się białej i szarej palety kolorów, ponieważ to znacznie ułatwia życie. Mimo wszystko dobrze, gdyby Twoja kuchnia choć trochę inspirowała kreatywność. Jeśli masz zamiar gotować w niej każdego dnia posiłki, czy byś nie chciał by kuchnia wyglądała stylowo, oraz w sposób innowacyjny?

Żywy pomarańczowy
Wiele osób boi się wykorzystać pomarańczowy kolor, ponieważ są przekonani że jest zbyt mocny. Jednak jeśli zastosujesz tylko częściowo kolor pomarańczowy, wtedy wszystko będzie dobrze. Dodatkowo bardzo dobrze sprawdzi się trochę nowoczesnych dodatków.

Ciepły czerwony
Kolor czerwony w kuchni nada szczyptę pikanterii i świetnie będzie komponował się z drewnem. Te schemat jest idealny dla chłodnych miesięcy, by nadać pomieszczeniu cieplejszy charakter.

Odczucie chłodu
Bezpośredni kontrast do poprzedniego schematu. Tym razem nowa paleta barw. Nie można zaprzeczyć jak bardzo elegancko i klasycznie wygląda taka kuchnia. Jeśli zmierzasz do mroźnego odczucia, najlepiej podkreśli to kolor niebieski i jego wszystkie odcienie.

Słodki jak cukierek
Pastelowe kolory były niezwykle popularne wiele lat temu. Od miętowej zieleni po cukierkowy róż, czy soczystą cytrynę.

Monochromatyzm w połysku
Czarny i biały może wydawać się bezpieczną opcją, ale gdy do tego dołożysz połysk, nie tylko zmaksymalizuje to błyszczenie, ale przede wszystkim będzie niezwykle stylowe.