Skrycie i elegancko w nowoczesnej kuchni

Czy da się tak wkomponować otwartą kuchnię, by na pierwszy rzut oka wyglądała na elegancki mebel, kryjąc za sobą ogromną liczbę funkcji i wszystkie charakterystyczne elementy kuchenne? Oczywiście, że tak. Przy dobrym rozplanowaniu w niczym nie musimy również tracić na komforcie użytkowania lub dostępnej przestrzeni. Wręcz przeciwnie, mamy tutaj przykład jak niezwykle elegancka kuchnia może jednocześnie przyćmić funkcjonalnością wiele kuchni spotykanych w restauracjach. Dysponując dużą przestrzenią możemy zaprojektować kuchnie tak, że idealnie wtapia się do pomieszczenia, będąc jego skrytą ozdobą.

 

Wysokie szafy pokryte są drewnem dębowym dzięki czemu pięknie komponują się z wystrojem pomieszczenia.

Na pierwszy rzut oka mamy tutaj do czynienia z pięknym meblem. Gdy dokładnie się przyjrzymy lub otworzymy któryś z elementów, to dostrzeżemy ogromną ilość detali charakterystycznych dla najlepszych kuchni Dopiero po otwarciu środkowej części ukazuje nam się duży blat roboczy wykonany z praktycznej stali szlachetnej. Mamy też duże szuflady oraz półki. Dalej po bokach znajdziemy lodówkę, piekarnik, kuchenkę mikrofalową. Wszystko to ukryte równie dyskretnie. Ciekawostką jest dolna listwa wykonana ze stali szlachetnej, która optycznie podwyższa nam rząd mebli. Dalej mamy wyspę, równie ciekawą, co tajemniczą. Wykonana została ona z cementu architektonicznego. Jest on trwały, wodoodporny, a także świetnie wygląda. Jest to idealne miejsce do gotowania. Dlatego też znajdujemy tutaj szeroką płytę gazową oraz zlewozmywak.

Pod spodem na całej szerokości wyspy znajdziemy wysokie szuflady oraz zabudowaną zmywarkę.

Dodatkowo przestrzeń ta została zabudowana ściankami, co skutecznie zasłania wszystkie elementy, oraz pozwala uniknąć wszelkich zachlapań. Pod spodem na całej szerokości wyspy znajdziemy wysokie szuflady oraz zabudowaną zmywarkę. Szuflady pozwalają maksymalnie wykorzystać całą dostępną przestrzeń. Ich wnętrze możemy zaaranżować dodatkowymi akcesoriami, które pozwolą nam zyskać jeszcze więcej miejsca, oraz w łatwy sposób utrzymać porządek. Mamy tutaj chociażby maty antypoślizgowe, czy też listwy dzielące wnętrze szuflad. Wszystkie wnętrza są podświetlane, co dodatkowo pozwala na dekorowanie światłem. Poniżej natomiast mamy drugi poziom wyspy, na który składa się komoda z wysuwanymi szufladami. Dodatek ten nadaje niepowtarzalny wygląd, a także perfekcyjnie wtapia kuchnię do reszty pomieszczenia.

Podobne projekty:

Ekscytujące klasyczne piękno francuskiej kuchni 1

Ekscytujące klasyczne piękno francuskiej kuchni

Ekscytujące klasyczne piękno francuskiej kuchni Pomieszczenie zostało zaprojektowane w sposób...

Tradycyjna wiktoriańska kuchnia

Tradycyjna wiktoriańska kuchnia Ponadczasowy wygląd można połączyć z praktycznościom. Wystarczy...
Przestronna nowoczesna kuchnia 3

Przestronna nowoczesna kuchnia

Przestronna nowoczesna kuchnia Pierwszą rzeczą która przyciąga wzrok, jest wielopoziomowa wyspa...
Francuska kuchnia w domu jednorodzinnym-1

Francuska kuchnia w domu jednorodzinnym

Francuska kuchnia w domu jednorodzinnym Kremowa kuchnia świetnie komponuje się w pomieszczenie...