Stonowane piękno

Przede wszystkim możemy tu zauważyć połączenie charakterystyczne dla angielskich kuchni. Jest to klasyczna czerń oraz seledynowe pozostałe części mebli. Kolorystyka świetnie współgra z całym pomieszczeniem, każdy element jest tutaj przemyślany by stworzyć jedną spójną całość. Mamy tutaj mnóstwo detali. Zaczynając od dużego pieca nad którym znajdziemy stylowy okap dodatkowo zabudowany drewnem. Ściana nad piecem została wyłożona tym samym granitem co blat na wyspie. Kuchnia jest prawdopodobnie najczęściej używanym pomieszczeniem w całym domu, więc dobrze gdy jest zaprojektowana z dbałością o detale. Tak jest również tutaj, dlatego meble na całej szerokości posiadają rzeźbione zdobienia. Zarówno górne listwy, jak i wszelkie gzymsy. Warto zawsze docenić piękne akcenty takie jak zlewanie się okna z blatem w kolorze czarnego granitu, który świetnie kontrastuje z symetrycznie rozstawionymi po bokach szafkami. Okno świetnie rozświetla nam pomieszczenie dając dużo naturalnego światła, w którym kolory nabierają różnych odcieni w zależności od pory dnia. Kolorystyka jak i zdobienia są proste, jest to charakterystyczne dla stylu angielskiego. Nie znajdziemy tutaj krzykliwych kolorów czy wymyślnych ozdób, dominuje tradycyjny wygląd.

Wzornictwo jest tutaj stonowane, ale przez to bardzo eleganckie i ponadczasowe.

Wszystko łączy klasyczną stylistykę ze współczesnymi rozwiązaniami. Przykładem na to jest nowoczesny segregator odpadów, dzięki któremu pomieścimy ogromną ilość rzeczy. Takich udogodnień jest znacznie więcej, jak choćby zabudowana chłodziarka na wino. Zabudowana jest również zmywarka, a szuflady wyciszone najnowszymi mechanizmami. To co jest widoczne z wierzchu nie kryje wszystkich niespodzianek, które niesie dobrze zaprojektowana kuchnia. Podobnie jest i tutaj, ponieważ wszystkie udogodnienia ukryte są we wnętrzu mebli. Mowa tutaj chociażby o szufladach mających ogromny udźwig do 60 kilogramów, najnowszym wysuwanym koszom, elektrycznie wysuwanym segregatorom odpadków czy dodatkowemu oświetleniu pod szafkami górnymi.

Osobno znajdziemy duży kredens idealnie wkomponowany we wnękę w ścianie.

Dobrze uzupełnia on stylistyką oraz kolorystyką pozostałą część zabudowy. Jest bardzo wysoki, dlatego świetnie nada się do przechowywania wielu rzeczy. Te najpiękniejsze możemy umieścić za specjalnymi witrażami, by zawsze móc je podziwiać bez otwierania drzwiczek.

Podobne projekty:

Francuska przestronna kuchnia z wyspa-3

Francuska przestronna kuchnia z wyspą

Francuska przestronna kuchnia z wyspą. Na przestrzeni lat sposób projektowania, oraz wykonywania...
Piękna francuska kuchnia w domu jednorodzinnym - 3

Piękna francuska kuchnia w domu jednorodzinnym

Piękna francuska kuchnia w domu jednorodzinnym Pewnie wzory i układy francuskich kuchni są...
Unikalne połączenie w nowoczesnej kuchni 1

Unikalne połączenie w nowoczesnej kuchni

Unikalne połączenie w nowoczesnej kuchni Spójny i piękny wygląd, jakość materiałów, wyrafinowana w...

Tradycyjna prowansalska kuchnia

Tradycyjna prowansalska kuchnia Nie wszystkie angielskie kuchnie muszą być białe czy o jasnych...