Stylowa półokrągła kuchnia

Rewelacyjny, nietypowy wygląd zapewnia pół okrągła konstrukcja wyspy. Jest ona nietypowa, ponieważ z reguły kształty w nowoczesnej kuchni są dosyć proste, geometryczne. Tutaj natomiast mają one kształt pół okręgu. Jest to trudne chociażby ze względu ma proces produkcyjny. Mebli tego typu nie wykonamy w folii PCV, z uwagi na różne kształty wraz z zagnieceniami. Folia w obecnej technologii zwyczajnie by ich nie pokryła wystarczająco dobrze, po czasie zaczynając odchodzić. Dlatego stosuje się tutaj lakier. Nie jest on klejony do płyty meblowej, lecz spryskiwany poprzez szereg warstw. Dzięki temu meble mogą posiadać tak nietypowy kształt.

Dodatkowo w oczy może rzucić się brak okapu kuchennego, gdyż ten wysuwa się bezpośrednio z blatu.

Pozwala to zachować bardzo prosty, spójny nastrój, który od samego początku był priorytetem. Wiszący okap zaburzałby pierwotną koncepcję otwartego pomieszczenia, a na zabudowanie w szafce naściennej nie było miejsca. Jest on niezwykle wydajny, z łatwością pochłonie wszystkie zapachy będące w jego pobliżu. Cała wyspa kuchenna wygląda jakby została wygięta w łuk. Jest to dynamiczny, opływowy kształt. Od zewnętrznej strony jest ona wyższa, a w środku zawiera dodatkowy niższy poziom wraz ze zlewozmywakiem. To przy nim możemy zmywać, oraz gotować. Niewidoczny jest jednak z zewnątrz, więc utrzymujemy nadal minimalistyczną formę o jednolitym kolorze.

Bardzo nowoczesnym rozwiązaniem jest także blat kuchenny wysuwany bezpośrednio z wysokiej zabudowy mebli.

Jeśli miejsce robocze na wyspie to za mało, możemy z łatwością wysunąć blat z mebli i na nim gotować. Takie rozwiązanie posiada szereg zalet, jak choćby oszczędność miejsca. Nowoczesne kuchnie także kojarzą się z minimalizmem, a to pozwala umiejętnie go zachować. Pomiędzy wysuwanym blatem jest miejsce na zabudowany piekarnik, taka lokalizacja jest bardzo wygodna. Wyjmując cokolwiek z piekarnika, będziemy mogli z łatwością odstawić na blat.

Podobne projekty:

Ekscytujące klasyczne piękno francuskiej kuchni 1

Ekscytujące klasyczne piękno francuskiej kuchni

Ekscytujące klasyczne piękno francuskiej kuchni Pomieszczenie zostało zaprojektowane w sposób...

Przestronna klasyczna kuchnia na otwartym planie

Przestronna klasyczna kuchnia na otwartym planie Od dawna kuchnia przestała być zamkniętym...
wyspy_kuchenne_nowoczesne_2

Piękna grafitowa kuchnia

Piękna grafitowa kuchnia Geometryczne kształty nadają nowoczesny wygląd charakterystyczny dla...

Nowoczesna bryła stylowej kuchni

Nowoczesna bryła stylowej kuchni Łączą się tutaj dwa elementy pierwszym jest marmurowy blat,...