Stylowe połączenie we francuskiej kuchni

Jest pewien ponadczasowy układ i stylistyka, która nigdy nie wychodzi z mody. Klasyczna kuchnia francuska z centralnie umieszczoną wyspą jest właśnie czymś, co opiera się próbie czasu. Nad wyspą znajdują się dwa czarne żyrandole kontrastujące kolorystycznie z pastelowymi meblami. Naturalne lite drewno zostało użyte jako blat na wyspie. Posiada ono szereg zalet nie tylko jeśli chodzi o wygląd. Przede wszystkim jest bardzo trwałe, co dodatkowo wzmacnia odpowiednia impregnacja. Ciekawym akcentem są także dekoracyjne wsporniki poniżej i wszelkie ozdobne listwy. To właśnie w detalach kryje się piękno dobrze przemyślanej Wokół wyspy będzie się toczyć większość spraw w kuchni. Możemy na niej gotować, ale może też służyć jako miejsce do jedzenia przekąsek. Nic nie stoi na przeszkodzie abyśmy napili się przy niej kawy z przyjaciółką. Poniżej blatu znalazła miejsce na wysuwane wiklinowe kosze, oraz szuflady. Co ważne same szuflady posiadają dodatkowe drewniane panele po bokach nadające im klasycznej stylistyki, oraz mają zwiększony udźwig z dwudziestu do sześćdziesięciu kilogramów. Jest to ogromny udźwig jak na wąską szufladę.

W tle znajduje się zabudowa pieca wielofunkcyjnego. Po obu stronach są rzędy szuflady.

Powyżej są to wysuwane kosze typu cargo. Możemy w nich układać rzeczy na całej wysokości, oraz mieć do nich łatwy dostęp. Szczególnie przydatne jest to na przykład do trzymania pokrywek garnków, które zawsze będziemy mieli pod ręką gdy akurat gotujemy. W innej szufladzie możemy przechowywać przyprawy, następnie używać ich zawsze gdy będziemy potrzebować. Ładnie wygląda też glazura o fantazyjnym, nietypowym kształcie. Jest on geometryczny, nadaje pomieszczeniu niepowtarzalny wygląd. Na górze znajdziemy ozdobny gzyms, pod nim dwa wsporniki. Po jednej stronie góra szafa przebiega od blatu aż do sufitu. Umiejętnie połączono tutaj ozdoby takie jak rzeźbione listwy ozdobne, by idealnie wkomponować je w dostępną wnękę oraz szafki. Przez witrynę możemy dojrzeć podświetlone wnętrze, za którym ułożyć według gustu możemy dowolne rzeczy. Wszystko po to by móc personalizować kuchnię i zmieniać jej wygląd według uznań, korzystając z dodatków.

Ściana z oknem na całej długości zawiera dolne szafki.

Po środku jednak świetnym akcentem jest zlewozmywak, oraz specjalnie wykonany blat z drewna po obu jego stronach. Wykorzystany został też wąski odcinek ściany pomiędzy oknami, by idealnie na jego środku zawiesić szafę kryjącą w sobie ociekacz. Poniżej jest zlewozmywak porcelanowy. Górna szafka ciekawie wkomponowana jest w ozdobny gzyms sufitu, jest on także wykonany z identycznego materiału jak reszta zabudowy meblowej i posiada fantastyczne oświetlenie. Projektując kuchnie w stylu francuskim zawsze należy uwzględniać dużą ilość ozdobnych dodatków, oraz elementów meblowych takich jak wsporniki czy kolumny. Ozdobna gzyms z mebli biegnie przez całą ścianę, perfekcyjnie wypełniając pustą przestrzeń i zamykając zabudowę jako jedną spójną całość z mnogością fantastycznych detali.

Podobne projekty:

Znakomita zdobiona kuchnia francuska

Znakomita zdobiona kuchnia francuska Jasny kolor malowania drewna idealnie podkreśla jego...
Francuska przestronna kuchnia z wyspa-3

Francuska przestronna kuchnia z wyspą

Francuska przestronna kuchnia z wyspą. Na przestrzeni lat sposób projektowania, oraz wykonywania...

Nastrojowa klasyczna kuchnia w stylu francuskim z wyspą

Nastrojowa klasyczna kuchnia w stylu francuskim z wyspą Nastrojowa, klasyczna kuchnia w stylu...

Sterylna elegancja nowoczesnej kuchni

Sterylna elegancja nowoczesnej kuchni Szary kolor stali dobrze oddaje klimat nowoczesnej kuchni....