Od lat w kuchni bardziej ważne był aspekty użytkowe, niż wizualne. Na przestrzeni lat projektowanie skupiało się na funkcjonalności i stopniowym upraszczaniu kuchni, co z czasem doprowadziło nas do stylu minimalistycznego. Mimo tego, Japonia od zawsze była miejscem, gdzie kładziono ogromny nacisk na minimalizm. Jeśli chcemy urządzić kuchnie minimalistyczną, warto sięgnąć kilku wskazówek z Japonii.
Często w japońskiej kuchni łączone są również drewniane elementy skandynawskie. Styl japoński używa ogromnych ilości drewna. To właśnie używanie drewna jest kluczem. Służy do zachowania balansu po pozbyciu się z kuchni wszystkich niepotrzebnych elementów. Dzięki użyciu drewnianych kuchni, frontów z drewna, elementów z drewna do kuchni, całość mimo niewielu rzeczy, pozostaje ciepła i przytulna.
Jeśli chcesz by styl japoński był bardziej nowoczesnym, możesz użyć białej i szarej palety barw. Biały jako kolor przewodni i paleta szarości jako kolor neutralny.
Pogodny i relaksujący nastrój w kuchni możesz użyć przez wykorzystanie naturalnych elementów. Prócz drewna mogą to być na przykład rośliny. Jeśli mocno inspiruje Cię Japonia, możesz stworzyć małe miejsce zen otoczone szkłem.

Mieszankę industrialną i japońską możesz uzyskać poprzez użycie cementowych elementów w kuchni. By kuchnia nie była oziębła, możesz zachować ciepły, przytulny wygląd, przez dodatki.

By kuchnia sprawiała wrażenie otwartej, użyj bieli jako głównego koloru.

Co ważne, jeśli interesuje Cię kuchnia drewniana w stylu Japońskim, prócz drewnianych mebli kuchennych zastosuj również drewniane elementy na ścianę, oraz podłogę. W przeciwnym wypadku, zamiast nowoczesnego wyglądu, zyskasz styl rustykalny.