Pierwszą rzeczą przyciągającą wzrok jest relaksująca dwutonowa kolorystyka charakterystyczna dla francuskiej kuchni. Świetnie komponuje ona meble z relaksującym pomieszczeniem. Wszystko jest zarówno monumentalne, oraz dyskretne. Kolor wyspy dobrze komponuje się z neutralną bielą. Dzięki temu całość zachowuje bardzo elegancki wygląd podkreślający szlachetną naturę drewna. Kolorystyka jest utrzymana w prostym stylu, by dobrze komponowała się z tradycyjnymi zdobieniami. Wykonane są one poprzez rzeźbienie drewna. Ciepła kolorystyka drewna na blacie wywołuje mocno nostalgiczne uczucia. Tym samym świetnie dopasowuje się do granatowej wyspy wraz z białymi pozostałymi elementami. Kuchnia wykonana w całości w bieli zbyt łatwo wyglądałaby na monotonną. Zwłaszcza w połączeniu z resztą mebli czy dębem rosnącym za oknem. Także żywy kolor wyspy kuchennej świetnie komponuje się z ogromnym drewnianymi blatem. Ociepla on cały wizerunek pomieszczenia.

Doskonała jakość została tutaj osiągnięta poprzez użycie najlepszych technik pracy z drewnem.

Wykorzystano także najlepszej jakości materiały, oraz narzędzia. Wszystko to zapewnia zarówno trwałą konstrukcję, jak i świetne wykończenie. Każda część pomieszczenia zawiera osobne zdobienia od pilastrów przez konsole czyli ozdobne wsporniki. Wszędzie zachowana jest spójność zarówno jeśli chodzi o wzornictwo, jak i proporcje. W lewej części przy oknie znajdziemy ciąg dolnych szafek do których idealnie komponuje się ceramiczny zlewozmywak. Wygląda on jak integralna część mebli dzięki czemu sam w sobie stanowi piękną ozdobę. Ze względu na duże rozmiary jest również bardzo praktyczny, choć w pomieszczeniu znajdziemy także zmywarkę. W centralnej części pomieszczenia znajdziemy wysokie szafy wraz z ogromną ilością szuflad. Meble zostały wykonane do samego sufitu, daje to elegancki dostojny efekt, oraz pozwala maksymalnie wykorzystać wysokość pomieszczenia. Wzorem francuskiego stylu znajdziemy też wykonane w drewnie dwie wnęki które zawierają rzeźbione popiersia. Dzięki temu pomieszczenie zyskuje niepowtarzalny charakter. Są one symetryczne względem ogromnej zabudowy okapu wraz z piecem. Dekoracyjna zabudowa okapu wykonana jest w drewnie, wnętrze natomiast wykonane jest z kamienia. Na całej dolnej oraz górnej szerokości mebli znajdują się rzeźbione zdobienia, połączone ozdobnymi kolumnami. Na połowie wysokości wykonany został kamienny blat w ciemnym kolorze świetnie kontrastującym z bielą. W jednej szafie znajdziemy dużą dwudrzwiową lodówkę.

Na przednim planie jest przestronna wyspa kuchenna z masywnym grubym drewnianym blatem.

Jest on ciepły w dotyku dzięki czemu można jeść na nim posiłki czy czytać gazetę, ale przede wszystkim jego trwałość jest legendarna i ponadczasowa. Pośrodku blatu znajdziemy dodatkową przestrzeń roboczą ze zlewozmywakiem, dzięki czemu komfortowo możemy przygotowywać posiłki nawet w wiele osób. W dolnej części znajdują się liczne szafki. Każda ze stron dodatkowo wykończona została pięknymi kształtami i wspornikami wykonanymi w drewnie. Wszystkie zdobienia wykonane zostały w kształcie ramki, a stworzenie ich wymaga ogromnej umiejętności połączonej z nakładem ręcznej pracy. Całość jest ponadczasowa, a zapewnia to szlachetne piękno drewna, starannie rzeźbione zdobienia, modna kolorystyka i eleganckie proporcje. 

Podobne projekty:

Ponadczasowa elegancja francuskiego stylu

Ponadczasowa elegancja francuskiego stylu Dobrze widoczna jest monumentalna zabudowa nad piecem z...
Piękna francuska kuchnia w domu jednorodzinnym - 3

Piękna francuska kuchnia w domu jednorodzinnym

Piękna francuska kuchnia w domu jednorodzinnym Pewnie wzory i układy francuskich kuchni są...

Tradycyjna prowansalska kuchnia

Tradycyjna prowansalska kuchnia Nie wszystkie angielskie kuchnie muszą być białe czy o jasnych...
angielskie_kuchnie2

Szykowna angielska kuchnia

Szykowna angielska kuchnia Kremowa angielska kuchnia o niezwykle szykownym oraz stylowym...