Pierwszą rzeczą przyciągającą wzrok jest relaksująca dwutonowa kolorystyka charakterystyczna dla francuskiej kuchni. Świetnie komponuje ona meble z relaksującym pomieszczeniem. Wszystko jest zarówno monumentalne, oraz dyskretne. Kolor wyspy dobrze komponuje się z neutralną bielą. Dzięki temu całość zachowuje bardzo elegancki wygląd podkreślający szlachetną naturę drewna. Kolorystyka jest utrzymana w prostym stylu, by dobrze komponowała się z tradycyjnymi zdobieniami. Wykonane są one poprzez rzeźbienie drewna. Ciepła kolorystyka drewna na blacie wywołuje mocno nostalgiczne uczucia. Tym samym świetnie dopasowuje się do granatowej wyspy wraz z białymi pozostałymi elementami. Kuchnia wykonana w całości w bieli zbyt łatwo wyglądałaby na monotonną. Zwłaszcza w połączeniu z resztą mebli czy dębem rosnącym za oknem. Także żywy kolor wyspy kuchennej świetnie komponuje się z ogromnym drewnianymi blatem. Ociepla on cały wizerunek pomieszczenia.

Doskonała jakość została tutaj osiągnięta poprzez użycie najlepszych technik pracy z drewnem.

Wykorzystano także najlepszej jakości materiały, oraz narzędzia. Wszystko to zapewnia zarówno trwałą konstrukcję, jak i świetne wykończenie. Każda część pomieszczenia zawiera osobne zdobienia od pilastrów przez konsole czyli ozdobne wsporniki. Wszędzie zachowana jest spójność zarówno jeśli chodzi o wzornictwo, jak i proporcje. W lewej części przy oknie znajdziemy ciąg dolnych szafek do których idealnie komponuje się ceramiczny zlewozmywak. Wygląda on jak integralna część mebli dzięki czemu sam w sobie stanowi piękną ozdobę. Ze względu na duże rozmiary jest również bardzo praktyczny, choć w pomieszczeniu znajdziemy także zmywarkę. W centralnej części pomieszczenia znajdziemy wysokie szafy wraz z ogromną ilością szuflad. Meble zostały wykonane do samego sufitu, daje to elegancki dostojny efekt, oraz pozwala maksymalnie wykorzystać wysokość pomieszczenia. Wzorem francuskiego stylu znajdziemy też wykonane w drewnie dwie wnęki które zawierają rzeźbione popiersia. Dzięki temu pomieszczenie zyskuje niepowtarzalny charakter. Są one symetryczne względem ogromnej zabudowy okapu wraz z piecem. Dekoracyjna zabudowa okapu wykonana jest w drewnie, wnętrze natomiast wykonane jest z kamienia. Na całej dolnej oraz górnej szerokości mebli znajdują się rzeźbione zdobienia, połączone ozdobnymi kolumnami. Na połowie wysokości wykonany został kamienny blat w ciemnym kolorze świetnie kontrastującym z bielą. W jednej szafie znajdziemy dużą dwudrzwiową lodówkę.

Na przednim planie jest przestronna wyspa kuchenna z masywnym grubym drewnianym blatem.

Jest on ciepły w dotyku dzięki czemu można jeść na nim posiłki czy czytać gazetę, ale przede wszystkim jego trwałość jest legendarna i ponadczasowa. Pośrodku blatu znajdziemy dodatkową przestrzeń roboczą ze zlewozmywakiem, dzięki czemu komfortowo możemy przygotowywać posiłki nawet w wiele osób. W dolnej części znajdują się liczne szafki. Każda ze stron dodatkowo wykończona została pięknymi kształtami i wspornikami wykonanymi w drewnie. Wszystkie zdobienia wykonane zostały w kształcie ramki, a stworzenie ich wymaga ogromnej umiejętności połączonej z nakładem ręcznej pracy. Całość jest ponadczasowa, a zapewnia to szlachetne piękno drewna, starannie rzeźbione zdobienia, modna kolorystyka i eleganckie proporcje. 

Podobne projekty:

Lekkość bieli prestiżowej kuchni w stylu angielskim

Lekkość bieli prestiżowej kuchni w stylu angielskim Lekka biel idealnie pasuje do kuchni w tym...

Przestronna biała kuchnia we francuskim stylu.

Przestronna biała kuchnia we francuskim stylu. Zaprojektowana jest w ponadczasowy sposób. Układ...

Elegancja klasycznej kuchni

Elegancja klasycznej kuchni. Zbliżone odcienie barw tworzą przyjemną, przytulną kolorystykę. Taki...

Starannie wykonana angielska kuchnia

Starannie wykonana angielska kuchnia Wygląd tradycyjnej angielskiej kuchni można umiejętnie...