Kuchnia w stylu art deco łączy w sobie okrągłe kształty z prostymi. Ważny jest w niej również charakterystyczny wzór i kontrast barw. Wszystkie cechy wyraźnej widać w tym pomieszczeniu. Czerń dobrze kontrastuje z ekstrawaganckim złotym kolorem dodatków. Na przemian obłe kształty łączą się z prostymi. Efekt nawiązujący do motywu przewodniego został uzyskany poprzez zastosowanie geometrycznych ozdób czyli łuków, prostych linii, kwadratów. Wszystkie one są ze sobą pomieszane, oraz regularnie się powtarzają. Celowo zostały tutaj połączone linie i łuki ozdób na meblach z zaokrąglonymi blatami na wyspie. Podłoga również zawiera geometryczne kształty rombu połączone liniami.

Styl art deco powstał ponad sto lat temu jako nowoczesna i ekstrawagancka odpowiedź na klasyczne wiktoriańskie kuchnie.

Jego najbardziej popularny okres to lata dwudzieste, trzydzieste, oraz czterdzieste ubiegłego wieku. Cechowało go wszystko co można było uznać za nowoczesne, najczęściej przeciwne do ówcześnie panujących standardów. Dziś wybierają go głównie osoby, które szukają czegoś śmiałego, zadziwiającego i eleganckiego. Dobrze widoczny jest tutaj także kontrast między ciemnymi meblami a jasną podłogą.

Urządzenia agd z kolekcji retro również dobrze pasują do kuchni art deco.

Podobnie jak metaliczne dodatki i jasne oświetlenie. Szafki ze szklanymi drzwiczkami umożliwiają pokazanie różnych zadziwiających kolekcji. Błyszczące kafle na ścianie nad blatem powtarzają ten sam wzór co na podłodze. Ciekawie wygląda również miedziana bateria zlewozmywaka. Istotny jest jednak minimalizm w kwestii ilości dodatków. Przestrzeń powinna być klarowna. Dobrze obrazuje to użycie płyty indukcyjnej, która wtapia się w powierzchnię blatu, nie zaburzając przy tym jej. Całość pozwala dodać unikalnego charakteru do wnętrza. Śmiałe kolory, odważne kształty i ciekawe zdobienia tworzą unikalny wygląd. Kuchnie art deco nadal cieszą się popularnością, a to pomieszczenie jest tego dobrym przykładem.

Podobne projekty:

Znakomita angielska kuchnia

Znakomita angielska kuchnia   Staranność i perfekcję widać na każdym kroku. Wszystkie...
Kremowa angielska kuchnia 1

Kremowa angielska kuchnia

Kremowa angielska kuchnia To co charakteryzuje klasyczne kuchnie to najczęściej jasna lub kremowa...
Natura w nowoczesnej kuchni 1

Natura w nowoczesnej kuchni

Natura w nowoczesnej kuchni Nowoczesna kuchnia nie zawsze musi mieć kształt prostej, podłużnej,...

Przestronna wiktoriańska kuchnia

Przestronna wiktoriańska kuchnia Zdecydowanie pewne zabudowy potrafią być ponadczasowe. Zwłaszcza...